+++ AKCE PRODLOUŽENA: sleva k 15. výročí TOPREGALu i v květnu: 15% navíc - možnost úspory až 58%! +++

Všechny výrobky

Transportní & zvedací zařízení

Nyní je vaše firma na cestách - přepravní zařízení od společnosti Topregal je přímo v čele.

Každý den se ve firmách při každodenní práci přepravuje zboží, materiál nebo i drobné předměty z bodu A do bodu B. Většinu z nich lze samozřejmě převážet ručně, ale čas od času je toho příliš mnoho nebo je to příliš těžké. Pro každou oblast podniku existuje vhodný přepravní vozík nebo vozík - podle toho, jak velký nebo objemný nebo jak těžký náklad je třeba přemístit. Zejména těžké zboží by se nemělo přemisťovat na dlouhé vzdálenosti pouhou svalovou silou, ale mělo by se naložit na přepravní vozík, přepravní vozík nebo v případě velmi těžkého materiálu dokonce na paletový vozík, a tak bezpečně přepravovat. Nejenže se tím šetří záda, ale také se snižuje riziko nehod pro zaměstnance.

Přepravní zařízení ve skladu

Klasickou oblastí použití přepravních zařízení je sklad. Skladování a vyskladňování zboží je zde součástí hlavní činnosti. Záleží na tom, zda se jedná o menší sklad s regály na spisy, krabice a menší materiály, nebo o vysokoregálový sklad s těžkými regály, kam až oko dohlédne. V prvním případě - v závislosti na výšce regálů - můžete potřebovat jeden žebřík pro dosažení zboží uloženého v horní části a plošinový vozík pro následnou přepravu. Plošinové vozíky jsou zde k dispozici v menších verzích jako ocelové plošinové vozíky s malou ložnou plochou až po velkou ložnou plochu ve variantě vozíku se zásobníkem XL. Ve větších skladech vybavených paletovými regály se obvykle používají zvedací vozíky, které s ručním paletovým vozíkem vjedou přímo pod paletu, zvednou ji a přepraví na paletě, zejména v nižších segmentech regálů. Elektricky poháněné paletové vozíky se často používají k rychlému vykládání zboží na nakládací rampě. Menší předměty se pak naloží na ruční vozík a odvezou na požadované místo. Při manipulaci se sudy nebo lahvemi ve skladu jsou obzvláště vhodné speciální vozíky na lahve nebo válce na sudy, které jsou přizpůsobeny speciálním tvarům.

Přepravní vozíky v kanceláři

Ani v kancelářském prostředí se nic neobejde bez užitečných vozíků a přepravních vozíků. Jakým jiným způsobem jsou nápoje na schůzku bezpečně přineseny na konferenční stůl nebo na něm? Nebo těžké poštovní zásilky, jako jsou balíky rozesílané zaměstnancům? Vozík na časopisy nebo plošinový vozík je ideální pro rozvoz pošty - především tento přepravní vozík ve variantě "skládací přepravní vozík" lze v době nepoužívání uložit mimo dosah a ušetřit tak místo. Pro přepravu kopírovacího papíru jsou oblíbené také menší plošinové vozíky nebo vozíky s rukojetí. V gastronomii se nerezové policové vozíky obvykle používají jako servírovací vozíky. Nerezová ocel zde nejen dobře vypadá, ale díky hladkému povrchu se také velmi snadno čistí a z hygienických důvodů je oblíbená pro přepravu potravin.

Jaký materiál a jaké pneumatiky jsou vhodné pro jaký účel?

Již jsme se krátce zmínili o tom, že nerezová ocel se často používá pro přepravu potravin nebo jako regály pro skladování potravin (brzy zde rozšíříme naše portfolio). Materiál z oceli s nízkým obsahem fosforu/síry a vysokým obsahem chromu zde zaujme svou nekorodující, lidově řečeno nerezavějící vlastností. Ve skladu potřebujete také odolné materiály, které se rády čas od času namočí a především jsou nápadné, aby je nikdo nepřehlédl. Proto je většina přepravních zařízení pro použití ve skladech k dispozici ve výrazných barvách. Modrá barva se pro přepravní vozíky stala běžnou a tento odstín se převážně vyskytuje i v nové řadě přepravních vozíků Topregal. Pokud není uvedeno jinak, jsou naše vozíky vyrobeny z práškově lakované ocelové trubky v barvě RAL 5007 (zářivě modrá). Také mezi koly a kolečky našich přepravních vozíků jsou obrovské rozdíly, přičemž každé z nich je vhodné pro daný účel nebo místo použití. Velmi stručně lze připomenout, že pro měkké podlahy je třeba používat tvrdá kolečka a pro tvrdé podlahy měkká kolečka. Tím je zajištěna ochrana podlahy v každém případě. Pneumatiky z plné pryže jsou obzvláště odolné ve srovnání s pneumatikami, které bohužel mohou někdy prasknout. Na druhou stranu je pneumatická pneumatika při provozu mnohem tišší.

...číst dál