Všechny výrobky

Kontrola regálů

V České republice zatím není k dispozici

Kontrola regálů v souladu s platnými předpisy DIN EN 15635 a DGUV 208-061 zajistí, že splníte zákonné požadavky na bezpečnost skladů v Německu a mnoha dalších evropských zemích. Pravidelné kontroly regálů ve skladu a dílně zároveň zajišťují bezpečné pracovní prostředí pro vás a váš tým. Každoroční kontrola vašich regálových systémů kompetentní osobou je povinná a při používání průmyslových regálů nezbytná (V současné době k dispozici pouze v Německu).

Regalprüfungsprozess

Kontrola regálů podle norem DIN EN 15635 a DGUV 208-061.

Kontrola regálů vychází z německé vyhlášky o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci (BetrSichv). Podle ní musí být těžké regály jako pracovní zařízení pravidelně kontrolovány s ohledem na hodnocení rizik. Typ kontroly regálů a intervaly kontrol jsou upraveny v DGUV 208-061 a DIN EN 15635. Podle těchto předpisů musí být kontrola regálů z hlediska bezpečnosti skladování prováděna kompetentní osobou nejméně jednou za dvanáct měsíců. Tato roční kontrola se provádí jako doplněk k týdenní kontrole regálů prováděné provozovatelem.

Co se při kontrole regálů kontroluje?

Kontrolují se statické vlastnosti regálů, jejich stabilita, poškození a technické specifikace. Ve zprávě o zkoušce se regály posuzují například z těchto hledisek:

  • Byl regál smontován v souladu s montážním návodem?
  • Byly regály správně naloženy?
  • Je zatížení rovnoměrně rozloženo?
  • Bylo dodrženo přípustné zatížení regálů?
  • Jsou podpěry regálů kolmé?
  • Nejsou ve svárech nebo v podkladovém materiálu trhliny?
  • Není celková konstrukce poškozena?
  • Jsou splněny a neporušeny všechny bezpečnostní požadavky?
  • Jaký je stav a účinnost bezpečnostních zařízení?
  • Jsou na regálech připevněny všechny potřebné štítky?
  • Jsou nákladové jednotky stabilní?

Kdo je oprávněn kontrolovat regály a jak je kontrola zdokumentována?

Inspektoři regálů TOPREGAL jsou vyškoleni a certifikováni jako "oprávněné osoby" podle normy DIN EN 15635. To znamená, že jsou vyškoleni k provádění roční kontroly regálů, známé také jako odborná kontrola. O kontrole regálů se na místě vyhotoví protokol. Kontrolor regálů pak regály odpovídajícím způsobem označí aktuální kontrolní nálepkou.

Regalprüfung bestanden und Prüfplakette erteilt

Kromě vlastních výrobků je náš tým oprávněn kontrolovat i regály, které jste si nezakoupili u společnosti TOPREGAL. Testujeme mimo jiné následující typy regálů:

Jaké jsou úrovně nebezpečí a co se stane, pokud se na regálech objeví závady?

V rámci kontroly regálů naši inspektoři kontrolují regály z hlediska různých úrovní poškození.

   

Rozlišují se tři úrovně nebezpečí:

  • Zelená: Police bez závad.
  • Oranžová: Drobné závady, které musí být označeny a neustále sledovány.
  • Červená: Vážné poškození regálů. Hrozí nebezpečí a police musí být okamžitě uvolněna.

Naši inspektoři regálů mají s sebou vždy materiál, aby mohli provést nejběžnější úpravy přímo na místě a minimalizovat tak dopad na vaše obchodní procesy. V rámci kontroly regálů je pro regály vytvořena podrobná dokumentace a závěrečná zpráva včetně katalogu opatření spolu s protokolem o kontrole, který vám poskytneme k nahlédnutí. Pokud byla závada odstraněna, musí to být zdokumentováno.

Bezpečnost skladování v souladu s předpisy díky odborné kontrole podle normy DIN EN 15635.

Provedeme kompletní kontrolu vašich těžkých regálů, včetně označení kontrolními nálepkami a podrobné dokumentace regálů v revizní zprávě.

Kolik stojí inspekce regálů?

Každé skladovací zařízení a regálové systémy, které obsahuje, musí být posouzeny individuálně. Jakmile nás informujete o rozsahu (typ, počet a zamýšlené použití regálů), můžeme rychle sestavit nezávaznou nabídku pracnosti a související ceny inspekce regálů. Kontaktujte nás prosím prostřednictvím formuláře, e-mailu, chatu nebo telefonu.