+++ Oslavte s námi 15 let TOPREGAL - v dubnu: 15% dodatečná sleva - možnost až 58% úspory! +++

Všechny výrobky

Výškový sklad

V logistickém průmyslu se jako vysokoregálové sklady označují regálové systémy vysoké 12 až 50 m, které jsou postaveny v konstrukci sila. Vyznačují se velkým úložným prostorem a využitím prostoru až do výšky stropu. Koncepce skladování je zpravidla řízena elektronicky. Zboží je skladováno a odebíráno prostřednictvím automaticky řízených počítačů. Pracovníci skladu nebo digitalizované dopravní systémy přebírají přijaté a odeslané zboží na předem určených místech dodání. Ve výškovém skladu jsou různé zóny. K dispozici je skladovací prostor, kde je zboží přímo uloženo, předzóna s příjmovou a skladovací částí pro příjem zboží a výstupní část pro výdej zboží.

Plně automatizované a s malým počtem pracovníků

Pomocí vysokého regálu je možné skladovat ploché zboží a dlouhé zboží. Používá se také například pro citlivé zboží, jako jsou elektrické spotřebiče. Vysoké regály jsou velmi přehledné, ale investice do tohoto typu regálů, zejména těch plně automatických, je velmi nákladná. Dochází však k úspoře potřebného personálu skladu. Nakládka a vykládka ve výškových skladech se obvykle provádí pomocí vysokozdvižných vozíků , válečkových dopravníků, dopravních systémů bez řidiče atd. V automatizovaných systémech jsou skladovací prostory z bezpečnostních důvodů uzavřeny pro personál. IT systémy koordinují procesy zboží.

Výhody vysokoregálového skladu

  • Velká kapacita
  • Vysoké využití prostoru a plochy
  • Rychlé ukládání a vyhledávání
  • Plně elektronické řízení pomocí systému řízení skladu
  • Možnost skladování plošného a dlouhého zboží
  • Vysoká účinnost při snížených nárocích na personál

Některé příklady největších velkokapacitních skladů na světě

Henkel

Výrobce spotřebního zboží Henkel investoval v roce 2017 do svého centrálního skladu v Düsseldorfu přibližně 36 milionů eur. 
Kapacita se zvýšila z 90 000 na přibližně 200 000 palet (Foto: Henkel)

Für Tchibo, eines der größten deutschen Konsumgüter- und Einzelhandelsunternehmen, hat die BLG International Logistics in Bremen 2002 ein Hochregallager für insgesamt mehr als 180.000 Paletten errichtet.

Společnost BLG International Logistics postavila v roce 2002 v Brémách pro společnost Tchibo, jednu z největších německých společností v oblasti spotřebního zboží a maloobchodu, vysokoregálový sklad pro celkem více než 180 000 palet. (Foto: BLG Logistics)

Alnatura

Největší dřevěný vysokoregálový sklad na světě s přibližně 31 000 paletovými místy využívá společnost Alnatura, která vyrábí biopotraviny. používá od roku 2013 v Lorsch v jižním Hesensku největší dřevěný vysokoregálový sklad na světě. (Foto: Alnatura/Marc Doradzillo)

Der

V Šen-čenu v jižní Číně uvedla společnost voestalpine Krems v roce 2016 do provozu plně automatizovaný sklad mražených potravin. Podle společnosti se jedná o "nejvyšší mrazák na světě ", který pojme téměř 70 000 palet. (Foto: Voestalpine Krems)